Ja sa vite karriere ne skene ka kengetarja e njohur Mera Zymeri

Mera Zymeri kengetarja e njohur shqipetare mbush plot 25 vite karriere ne muziken e kenges shqipe.

Gjate ketij rrugetimi me kengen, ajo fitoi adhurues te shumte per zerin edhe interpretimin e bukur. Por jo dhe vetem kaq. Ajo eshte dhe kantoautore e shume kengeve te saj. Mbeshtetja nga bashkeshorti dhe familja nuk i kane munguar por ju kane gjendur kurdohere te gatshem te kontribuojne ne rritjen e saj si artiste. Mera Zymeri me 25 vite karriere ne muziken shqiptare deshmon dashurin qe ka per vendin dhe kombin e vete. Pasi, ajo edhe pse e lindur dhe e rritur ne Gjermani iu perkushtua artit, duke dhene kontributin e vete me kengen e bukur Shqipetare. Kjo gje eshte per tu vleresuar dhe nderuar por dhe per ta marre shembul shume e shume te tjere.

Për pak ditë ajo do të vijë me një këngë sërish me temë kombëtare për 10 Vjetorin e Pavarëisë së Kosovës. Orkestrimi i këngës është punuar nga Alban Furtuna ndërsa videoklipi është realiziuar nga Max Production, e në këngë mysafir special është aktori i madh Çun Lajçi.

 

Pergatiti www.voiceofalbania.com

Facebook Comments