Ish-deputetja e PS bashkohet me artistët kundër qeverisë

Artistët kanë reaguar ashpër lidhur me vendimin për zhvendosjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Kritikëve i është bashkuar edhe ish-deputetja e PS, aktorja Luiza Xhuvani.

Emri i saj është në listën e personave që kanë firmosur kundër zhvendosjes së godinës, e renditur e pesta.

Projektligji i ri i artit dhe kulturës nga ministria e drejtuar prej Mirela Kumbaros ka ngjallur revoltë në radhët e artistëve të cilët prej ditësh protestojnë për vendimin e Ministrisë së Kulturës.

lui

Facebook Comments