Agron Shehaj, replika te ashpra në distancë me Damian Gjiknurin

Deputeti i Partisë Demokratike për Qarkun e Vlorës, Agron Shehaj, ka reaguar fill pas deklaratave të ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri në emisionin “Studio e Hapur” në “Neës24”, sipas të cilave Shehaj ka dhënë 1 mln euro për t’u futur në listën e PD për deputet.

Por deputeti demokrat, menjëherë i ka çuar një sms gazetares Eni Vasili, përmes të cilit sfidon hapur ministrin Gjiknuri nga studio e “Neës24”.

“Nëse del që unë kam dhënë jo 1 milion euro, por 100 euro për t’u bërë deputet, unë dorëhiqem. Por nëse del që ju keni folur me Zoton për çështje parash, a do e jepni dorëheqjen”, shkruan deputeti Agron Shehaj. Po pas kësaj deklarate, ka reaguar ministri Gjiknuri, i cili tha: “Aq sa të besojnë qytetarët vlonjatë që të dhanë votën, aq do të besojnë edhe qytetarët shqiptarë për këto postime facebook-u”.

 

Facebook Comments